Vymeniť či nechať? Kedy je najlepšie kupovať radiátor?


Radiátor je počas zimy na nezaplatenie. Vďaka nemu sa tešíme do teplého domova. V posledných rokoch rastie jeho popularita aj ako dizajnového kúska. Vďaka rôznym prevedeniam a farebným možnostiam sa tak stáva doplnkom do interiéru. Chceli by ste váš starý radiátor vymeniť, no váhate? Máme pre vás zopár tipov.

Najlepším časom na kúpu nového radiátora je obdobie pred vykurovacou sezónou, no s rezervou na jeho výrobu a montáž. Čiže kým ešte nezačne úradovať pani zima naplno. V tomto období sa doslova trhá vrece s radiátormi, takže ak zvažujete, nečakajte príliš dlho.

Druhým najlepším časom je obdobie okolo akcie roka - Black Friday. Vtedy všetci číhajú na zľavy a aj predajcovia bežne znížia nejaké tie dizajnové kúsky, ktoré si môžete uloviť za super ceny. Túto špeciálnu ponuku neradno premrhať, pretože najbližšia príde vždy až o rok.

Kto má filipa, vymení radiátor v lete, pretože v čase, kedy všetci riešia letné dovolenky a ničnerobenie, je možností výberu nielen štýlových kúskov, ale aj časov, kedy vám to šikovní majstri prídu namontovať, neúrekom. Ale nalejme si čistého vína, počas letných mesiacov sa radiátormi zaoberá naozaj len málo kto. Tak nanajvýš, že z neho opráši prach.

Ešte sa naskytá príležitosť v bytovom dome, keď sa objavia podomoví pochôdzkari, ktorí ponúkajú rôzne stavebné práce a občas aj výmenu radiátora. Keď sa to netýka jednej domácnosti, dá sa vybaviť aj nejaká tá zľava, ktorá každého poteší. To sa však deje sporadicky.

Ak teda zvažujete, že oživíte svoj domov novým dizajnovým radiátorom, neodkladajte to na potom. Totiž ideálny čas je práve teraz. Nakuknite do našej ponuky a možno vám nejaký štýlový kúsok počaruje. :)