Klimatizácia interiér aj vykúri


Klimatizáciu si spájame hlavne s letom. Pocit chladu a pohody v horúcich dňoch je priam nenahraditeľný. Ale vedeli ste, že klimatizáciu využijete aj na kúrenie a prikurovanie?

Takéto klimatizácie nájdete bežne aj na našom trhu. Využijete ich hlavne na prikurovanie na jar a jeseň. Ale pri správnom dimenzovaní sa hodia aj na celoročné vykurovanie v hoteloch, kanceláriách, skladoch, výrobných priestoroch či rodinných domoch.

Ako väčšina iných tepelných čerpadiel odoberajú teplo z okolitého prostredia. Výhodou sú ich nízke obstarávacie a prevádzkové náklady. Klimatizáciu môžete používať až 300 dní v roku, čím je investícia do nej ešte efektívnejšia. V lete chladí, v zime kúri. Čistí vzduch a dodáva mu dostatočnú vlhkosť. A to ocenia nielen alergici.

 

Energeticky výhodné vykurovanie

Medzi klimatizácie s vykurovacím systémom patria modely Mitsubishi Diamond. Ide o energeticky úspornú triedu, ktorá ekonomicky vyhreje aj vychladí využívaný priestor. Tieto klimatizácie majú najvyššiu energetickú účinnosť chladenia, A+++.

Šetrenie energie zabezpečuje funkcia tepelného čerpadla. Spotrebuje málo energie aj pri nízkych teplotách. Využíva vonkajšie teplo, vďaka čomu pocítite výrazne menší zásah do peňaženky.

Klimatizácie Mitsubishi Hyper Heating disponujú nordickou vonkajšou jednotkou, ktorá ako jediná na trhu kúri až do -25 °C. Vďaka tomu získate celoročný komfort a návratnosť investície už do dva a pol roka. Technológia Hyper Heating umožňuje udržať sústavný vykurovací výkon až do vonkajšej teploty -15 °C.

Výhodou sú aj senzory, ktoré sledujú situáciu v miestnosti. Kontrolujú rozmiestnenie a pohyb osôb. Keď je miestnosť prázdna, zariadenie sa automaticky prepne do úsporného režimu. Pri kúrení zníži teplotu, pri chladení ju zvýši.

Zariadenie Mitsubishi Hyper Heating výborne filtruje alergény. Pri testovaní dosiahlo skvelé výsledky. Efektívne neutralizuje nepríjemné pachy a čistí vzduch od baktérií, peľu a ďalších alergénov.

V základnej výbave klimatizácie dostanete diaľkové ovládanie. Vo forme príslušenstva si môžete zabezpečiť Wi-Fi adaptér, pomocou ktorého ovládate zariadenie pohodlne cez smartfón alebo tablet.

Niektoré modely sú plnené ekologickým chladivom R32.

Výbornou alternatívou na vykurovanie sú aj klimatizácie Daikin Nexura.

 

7 výhod klimatizácie, ktorá aj vykuruje

Prečo sa oplatí zadovážiť si do interiéru tohto pomocníka? Hlavne vďaka komfortu, ktorý vám prinesie. Tu sú základné výhody klimatizácie s vykurovaním:

  • chladí, kúri a odvlhčuje vzduch,
  • má prijateľnú cenu,
  • jednoducho a ekonomicky doplní váš hlavný vykurovací systém,
  • zaručuje rýchlu návratnosť investície,
  • obmedzuje vírusy a alergény vo vzduchu,
  • ľahko ju regulujete,
  • v každej miestnosti môžete nastaviť individuálny režim.

Klimatizácia s vykurovaním sa postará o pravú rodinnú pohodu. Aj keď vonku prídu prvé mrazivé dni a chladný vietor, doma budete mať príjemne teplo s čistým vzduchom. A nezabudnite na financie, ktoré jej kúpou ušetríte.