Radiátor ako doplnok interiéru: Funkčnosť a elegancia v jednom


Zariadiť si domov, to nie je len tak. Vyberáme farby, nábytok, osvetlenie, dekorácie a ďalšie doplnky, pričom radiátory často prehliadame a opomíname. Avšak trendy sa menia a mať doma biele klasiky, je trošku nudné. Revolúcia v dizajne radiátorov so sebou priniesla totiž štýly od výmyslu sveta. A razom sa tieto vykurovacie telesá stali viac než len funkčnými zariadeniami. Stali sa už aj doplnkami interiéru, ktorý môže aj váš domov spestriť.

Dva v jednom: elegancia a funkčnosť

Radiátor má primárnu úlohu - udržiavať v našich domovoch príjemné teplo. No tam to ani zďaleka nekončí. S meniacimi sa trendami sa do hľadáčika dizajnérov a výrobcov dostali v ostatných rokoch práve radiátory. A tak dnes nejednu domácnosť oživujú práve dizajnové kúsky, ktoré dajú druhý dych kúpeľni, obývačke či chodbe. Radiátory najrôznejších tvarov, veľkostí a farieb tak ľahko zapadnú do akéhokoľvek interiéru a podčiarknú akýkoľvek štýl domova.

Retro, LED či sklenené prevedenie: radiátory najrôznejších štýlov

Máte modernú domácnosť? Alebo je vám bližší retro štýl? Či tak alebo onak, najmodernejšie radiátory zapadnú do akéhokoľvek interiéru. A pritom podčiarknu minimalistický či elegantný dizajn rovnako, ako retro alebo moderný štýl. Radiátory s hladkými povrchmi a jednoduchými líniami sa hodia do ktorejkoľvek miestnosti s akýmkoľvek interiérom. Ak je vám bližší tradičný alebo retro štýl, osloví vás skôr klasické prevedenie vykurovacích zariadení, ktoré na prvý pohľad pripomína dobu minulú, no pridáva na charaktere miestnosti.

Umenie nielen na plátne: radiátory ako umelecké diela

Keďže radiátory chytili do rúk dizajnéri a umelci, niet sa čomu čudovať, že vznikli priam hotové umelecké diela, ktoré oživia aj inak všednú miestnosť. Najrôznejšie geometrické tvary, farebné prevedenia a inšpirácie od výmyslu sveta dodajú šmrnc každej kuchyni, pracovni alebo detskej izbe. A okamžite budú stredobodom pozornosti a miestom, kam s radosťou zablúdite zrakom.

 

Radiátor dnes už nie je len praktickým zariadením, ktorého jedinou úlohou je príjemne vyhrievať domov. Stal sa aj dôležitým doplnkom interiéru. Jeho dizajn a farba môžu zmeniť razom celú miestnosť, pridať jej na elegancii a podčiarknuť jedinečnosť vášho bývania. Ak teda chcete oživiť váš domov, mrknite na dizajnové radiátory, ktoré spájajú v sebe funkčnosť so štýlom. A možno z nenápadného vykurovacieho zariadenia sa stane umelecké dielo vášho príbytku.