Triedy klimatizácií | Dobrá Klíma

Triedy klimatizácií

Vyberte si klimatizáciu podľa triedy. Poznáme tri základné triedy klimatizácií (nízku, strednú, vysokú), do ktorých vieme rozdeliť produkty od všetkých výrobcov. Toto triedenie vám umožní jednoduchú orientáciu vo vlastnostiach klimatizácií. Samotní výrobcovia rozdeľujú svoje produkty do rôznych kategórií, ktoré označujeme ako modelové rady. Orientácia v modelových radoch môže byť mätúca, preto sme pre vás pripravili filter podľa troch základných tried (nízka, stredná, vysoká) aj s ich charakteristikou, ktorý  automaticky priradí  modelové rady k triede, akú si zvolíte.

Nízka trieda

Klimatizácia nízkej triedy má základné funkcie, ako vetranie a rýchle vychladenie miestnosti. Jej súčasťou je prachový filter. Klimatizácia nízkej triedy je základný model, ktorý postačí na bežné používanie, pokiaľ nemáte zvýšené nároky na jej vlastnosti. Nevýhodou je vyššia hlučnosť a zvýšená spotreba energie, nakoľko klimatizácia patrí do nižšej energetickej triedy. Výhodou je cenová dostupnosť.

Daikin Eco Comfort
Toshiba AvAnt
LG Standard
Toshiba Mirai
Mitsubishi MSZ-DM
Sinclair Vision
Daikin Sensira
Daikin FTX-KM
Samsung Boracay
Samsung Maldives

Stredná trieda

Klimatizácia strednej triedy má prepracovanejšie vlastnosti. Môžete si znížiť spotrebu energie, rôzne regulovať klapky a filtre sú tiež na vyššej úrovni. Klimatizácia strednej triedy má energetickú triedu A+ a vyššiu, takže o účet za energiu sa nemusíte toľko obávať. Hlučnosť je na štandardnej úrovni, teda veľmi nízka. Výhodou je pomer kvality a rozumnej ceny. Túto „zlatú strednú cestu“ volí veľa ľudí, pretože najpredávanejšie modely do bytov, domov a kancelárií sú práve klimatizácie strednej triedy.

Daikin Comfora
Toshiba Suzumi Plus
Mitsubishi MSZ-SF
LG Standard Plus
Samsung New Triangle
ArtCool Slim
Samsung Wind-Free Standard
Sinclair Focus
Toshiba Digital Inverter
ArtCool Gallery
Samsung AR7000 Better
Daikin Comfort
Sinclair Focus Plus
Mitsubishi MSZ-AP
LG ArtCool Stylist
LG ArtCool
Samsung Wind-Free Optimum
Toshiba Shorai Premium
Toshiba Seiya

Vysoká trieda

Klimatizácia vysokej triedy chladí i vykuruje. Medzi jej ďalšie výhody patrí ionizátor, senzor pohybu, možnosť výberu farby čelného panela, kúrenie do -25 °C (Deluxe Hyper Heating)  alebo vetranie a zvlhčovanie (Ururu Sarara). Klimatizácia vysokej triedy má energetickú triedu A++ a vyššiu, najnižšiu spotrebu energie oproti strednej a nízkej triede a jej hlučnosť je na úrovni extrémnej tichosti. Modely vysokej triedy sú TOP vo svojej značke. Sú pravidelne vylepšované a na trhu majú už niekoľko generácií. Ak máte zmysel pre technické detaily či dizajn a vysoké nároky na kvalitu, klimatizácie tejto triedy spĺňajú všetky kritériá.

Daikin Perfera
Toshiba Daiseikai 8
Mitsubishi Premium Design MSZ-EF Kirigamine Zen
LG Deluxe
Samsung Wind-Free Ultra
Mitsubishi Diamond MSZ-LN
Daikin Stylish
Daikin Emura
Mitsubishi Deluxe MSZ-FH
LG Prestige
Sinclair Spectrum
Daikin Ururu Sarara
Mitsubishi Deluxe MSZ-FH a MSZ-LN – Hyper Heating
Toshiba Daiseikai 9