Kedy je ten správny čas kupovať tepelné čerpadlo?


Lámete si hlavu, či kupovať tepelné čerpadlo teraz alebo ešte počkať? Nemusíte, máme pre vás pár dobrých rád. Ideálny čas je vtedy, keď chcete ušetriť nejaké to euro, dopriať si pohodlie a urobiť aj niečo užitočné pre planétu a budúcnosť. Poďme však po poriadku.

Prvá otázka, ktorú si musíte položiť, je, či ste pripravení na zmenu. Tepelné čerpadlo nie je len nový spotrebič do domácnosti, je to aj investícia do vášho domova a budúcnosti. Ak teda uvažujete ekologicky, hlásite sa k udržateľnosti a chcete potešiť aj vašu peňaženku znížením nákladov na energiu, tak je ten správny čas.

Dôležité je tiež si vedieť, aký je stav vášho súčasného vykurovacieho systému. Ak máte doma kotol, ktorý je už v dôchodku, na dobré časy len nostalgicky spomína a prináša viac problémov ako osohu, je čas ho vymeniť. A skvelým riešením môže byť práve tepelné čerpadlo. Nielenže ušetrí peniaze na energiách, ale aj zvýši komfort vášho domova.

Už sa vám robí nevoľno pri predstave, koľko eur vám zmizne z účtu? Nemusí. Hoci je tepelné čerpadlo na prvý pohľad nákladnou investíciou, v dlhodobom horizonte ušetrí balík peňazí. Platí staré známe, čo dnes nekúpiš, zajtra lacnejšie nebude, preto odkladať to, nemá zmysel.

Najlepší čas na kúpu tepelného čerpadla je teda vtedy, keď ste pripravení na zmenu. A november je na to ako stvorený, pretože Vianoce sú ešte ďaleko, no akcia roka, Black Friday, klope na dvere. Netreba ju premeškať, pretože najbližšia bude až o rok a toľko sa nikomu čakať nechce. :) Nech je vám čo najskôr teplo!