Elektrické vykurovanie | Dobrá Klíma

Elektrické vykurovanie

Elektrické vykurovanie predstavuje v dnešnej dobe veľmi moderné riešenie kúrenia, no predovšetkým ide o existujúcu alternatívu k plynovému kúreniu.

Hlavné výhody elektrického vykurovania oproti plynovému:

  • Nižšie investičné náklady: potrebujete iba zdroj elektrickej energie a elektrické vykurovacie zariadenie, prípadne menšiu asistenciu elektrikára a nemusíte sa viac trápiť s vecami ako je plynový kotol, prípojka, komín, rozvody, plynová skriňa, všetky inštalačné práce a každoročné revízie týchto zariadení. Moderné elektrické vykurovanie je veľmi presne regulovateľné, čo prispieva k ďalšiemu znižovaniu nákladov. Pri novostavbách a dobre izolovaných domoch môžu byť elektrické vykurovacie systémy z hľadiska nákladov veľmi výhodné.
  • Najvyšší možný komfort: v súčasnosti si môžete vybrať z nespočetného množstva elegantných a dizajnových elektrických radiátorov alebo konvektorov rôznych farieb, ktoré môžete ľubovoľne umiestniť na stenu (nástenné radiátory) alebo ich presúvať vďaka montovaným kolieskam (samostatne stojace radiátory). Zariadenia sú iba minimálne hlučné a dokážete presne regulovať požadovanú teplotu (termostaty sú nutnou súčasťou týchto zariadení a vhodnou reguláciou dosiahnete zdravú a príjemnú teplotu aj zníženie nákladov).
  • Jednoduchosť: zariadenia sú nenáročné ako na obsluhu, tak aj na údržbu.
  • Technologický pokrok: momentálne môžeme pozorovať v každom odvetví a pri každom produkte snahu o ekologický prístup a šetrenie nášho životného prostredia, čo sa prejavuje aj pri výrobe zariadení určených na elektrické vykurovanie. Väčšina týchto zariadení je v súčasnosti úsporných a snažia sa, aby nedochádzalo k plytvaniu elektrickej energie.
  • Praktické využitie: elektrické kúrenie môžete využiť ako hlavný zdroj kúrenia alebo sa stane iba doplnkom k centrálnemu systému vykurovania pre malé miestnosti, do kúpeľne a podobne. Elektrické vykurovanie je ideálne napr. pre víkendové chaty.

Systém elektrického vykurovania je nesporne lákavé riešenie, je čisté, bezpečné, výkonné s regulovateľnou prevádzkou, nenáročné na obsluhu, väčšinou nehlučné a dokonca estetické. Vyberte si z našej širokej ponuky, nájdete tu elektrické konvektory rozličných výrobcov a prevedení, panelové elektrické vykurovacie zariadenia, elektrické radiátory s digitálnym ovládaním alebo aj klasické elektrické ohrievače s ventilátorom. Ponúkame bohatú škálu výhod, úsporných riešení, moderných technológií a zaujímavých prevedení.