Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíteĎalšie informácie

Elektrické vykurovanie

Elektrické vykurovanie predstavuje v dnešnej dobe veľmi moderné riešenie kúrenia, no predovšetkým ide o existujúcu alternatívu k plynovému kúreniu

Hlavné výhody elektrického vykurovania oproti plynovému:

  • Nižšie investičné náklady: potrebujete iba zdroj elektrickej energie a elektrické vykurovacie zariadenie, prípadne menšiu asistenciu elektrikára a nemusíte sa viac trápiť s vecami ako je plynový kotol, prípojka, komín, rozvody, plynová skriňa, všetky inštalačné práce a každoročné revízie týchto zariadení.
  • Najvyšší možný komfort: v súčasnosti si môžete vybrať z nespočetného množstva elegantných a dizajnových elektrických radiátorov alebo konvektorov rôznych farieb, ktoré môžete ľubovoľne umiestniť na stenu alebo ich presúvať vďaka montovaným kolieskam. Zariadenia sú iba minimálne hlučné a dokážete presne regulovať požadovanú teplotu.
  • Jednoduchosť: zariadenia sú nenáročné ako na oblsuhu, tak aj na údržbu.
  • Technologický pokrok: momentálne môžeme pozorovať v každom odvetví a pri každom produkte snahu o ekologický prístup a šetrenie nášho životného prostredia, čo sa prejavuje aj pri výrobe zariadení určených na elektrické vykurovanie. Väčšina týchto zariadení je v súčasnosti úsporných a snažia sa, aby nedochádzalo k plytvaniu elektrickej energie.
  • Praktické využitie: elektrické kúrenie môžete využiť ako hlavný zdroj kúrenia alebo sa stane iba doplnkom k centrálnemu systému vykurovania alebo je ideálne napr. pre víkendové chaty.
čítať viac zbaliť