Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíteĎalšie informácie

Fancoily sú komponenty vykurovacích sústav určené pre distribúciu tepla alebo chladu do obytných priestorov. Sú to ventilátorové konvektory pracujúce na princípe teplo-výmennej plochy s núteným prúdením vzduchu, ktoré zaisťuje vstavaný ventilátor.

Princíp je jednoduchý: do výmeníku je privádzaná voda (ohriata, alebo studená) a ventilátor prevádza vzduch cez tento výmeník, kde sa ochladzuje alebo ohrieva na požadovanú teplotu. Napokon je ohriaty/ochladený vzduch distribuovaný von z prístroja do miestnosti.

V prípade chladenia je potrebné napojiť na fan-coil potrubie na odvod kondenzátu.

 Fancoilové jednotky môžu byť vstavané alebo voľne stojace, resp. závesné – tie ešte rozdeľujeme podobne ako aj klimatizácie, podľa spôsobu inštalácie na nástenné, parapetné, kanálové a kazetové.

Intenzitu chladenia / vykurovania je možné regulovať ventilmi zmenšovaním prietoku chladiaceho / vykurovacieho média, alebo zmenou otáčiek ventilátora. Ovládanie môže byť umiestnené v miestnosti kde je nainštalovaný fancoil alebo v centrálnej miestnosti odkiaľ sa spúšťajú viaceré fancoily.

Fan coil sa používa napr. v rodinných domoch pri systémoch s tepelným čerpadlom, v administratívnych budovách alebo v hoteloch, kde sú nároky nielen na vykurovanie ale aj na chladenie.

Medzi najväčšie výhody použitia fancoilov spomenieme:

  • Znížené prevádzkové náklady
  • Znížená produkcia CO2
  • Energeticky úsporný systém
  • Zabezpečujú vykurovanie i chladenie
  • Tichá prevádzka
  • Jednoduché, spoľahlivé a osvedčené riešenie
čítať viac zbaliť

Fancoil

8 produktov
*