Airbi REFRESH čistička vzduchu

Výrobca: Airbi
Zdieľať:

189,00 EUR

157,50 EUR bez DPH

Airbi REFRESH je multifunkčná čistička vzduchu, ktorá pre čistenie ovzdušia využíva súčasne najmodernejšie metódy. Prístroj ponúka 4násobný filtračný systém, jeho vzduchový výkon je dimenzovaný pre miestnosti do 30 m2 a vďaka velmi nízkej hlučnosti je ideálnym pomocníkom nielen do spálne.

Najväčšou prednosťou čističky vzduchu je automatický pracovný režim, ktorý vďaka zabudovanému senzoru kvality ovzdušia automaticky upravuje otáčky ventilátora. REFRESH prevyšuje konkurenčné prístroje na trhu aj  množstvom ďalších funkcií, ako je časovač, detský zámok alebo generátor záporných iontov – tzv. ionizátor.

REFRESH je vybavený ultratichým motorom (30 dB) a velmi presným senzorom detekujúcim částice už od 2,5 μm. Namiesto vašich plúc tak tieto mikročastice ostanú uložené vo filtračnom systému čističky. Jediné, čo musíte urobiť vy, je zhruba raz za rok vymenič filter, ale aj na to vás čistička sama zavčas upozorní.

Pre jednoduchú identifikáciu jednotlivých funkcií je prístroj vybavený dotykovým LED displejom, na ktorom nájdete i farebný indikátor stavu ovzdušia a tomu zodpovedajúci výkon čističky – zelená farba znamená dobré podmienky, oranžová zhoršené ovzdušie a červená zlý stav vzduchu.

Čistička vzduchu Airbi REFRESH pozitivne ovplivňuje okolné prostredie a odstraňuje nebezpečné vírusy z ovzdušia. Airbi REFRESH zároveň zachytává i pele a je vhodná aj pre ludí trpiacich alergiou.

Súčasťou základného balenia sú všetky filtre potrebné pre uvedenie prístroja do prevádzky a samozrejme slovenský návod k použitiu.

Proces čistenia vzduchu

  1. Predfilter: hlavnou úlohou tohoto filtra je zachytit velké prachové častice a predlžiť tak životnosť ďalších filtrov. Tento filter je umývateľný a jeho životnost je niekolko rokov.
  2. Filter s aktívnym uhlím: absorbuje rôzné pachy a plyny ako napr. formaldehyd. Tento bezfarebný plyn zo silným zápachom je často považovaný za nejnebezpečnějšiu látku v byte pretože dráždí dýchacie cesty a oči a je silno karcinogénny. Živnotnosť je cca 1 rok.
  3. HEPA filter: má schopnost zachytávať častice s priemerom 0,1 mikronů s účinnosťou viac ako 99.9%, a tak odstraňuje zo vzduchu prach, pel, dym, zvieracie alergény a spóry plesní.
  4. Ionizátor: generátor záporných iontov vytvára velké množstvo iontov zo záporným nábojem a vďala tomu zostává vzduch vždy čerstvý. Táto funkcia je volitelná (je možné ju zapnúť či vypnúť) a pomáhá tiež při čištění vzduchu.

Vlastnosti

Hlučnosť 30 - 55 dB(A)
Hmotnosť 5,0 kg
Max. vzduchový výkon 200 m³/h
Napätie 220-240/50 V/Hz
Príkon 40 W
Rozmery 510x330x170 (VxŠxH) mm
Veľkosť miestnosti < 30 m²
Nočný režim Nie
UV lampa Nie

Na stiahnutie

  • Airbi Refresh čistička vzduchu - manuál ( 494.79 KB) Stiahnuť