Soler & Palau DHUM 30 E domáci odvlhčovač vzduchu

Výrobca: Soler & Palau
Zdieľať:

828,09 EUR

690,07 EUR bez DPH

Odvlhčovač vzduchu DHUM 30 E, ktorý sa výborne hodí do domácnosti, je prispôsobený na vysúšanie vlhkých priestorov ako sú: kúpeľne, sušiarne, pivnice, menšie sklady a i. Určite nepoužívajte zariadenie vo výhradnej blízkosti vaní, spŕch alebo bazénov. Neumiestňujte ho tiež blízko dosahu striekajúcej vody, k zdrojom tepla ani na priame slnečné žiarenie.

Skrinka zariadenia je zhotovená z plastu odolného voči nárazom a to v prevedení bielej a čiernej farby. V zadnej časti sa nachádza sacia mriežka a odoberateľný kryt, ktorý chráni nádobu na kondenzát. Výtlak vysušeného vzduchu je cez mriežku v hornej časti skrine. Zo zadnej strany skrinky je otvor na hadicu cez ktorú môžete vypúšťať kondenzát priamo do odpadu.

Kontrolky umiestnené na hornej časti skrinky signalizujú: prevádzku jednotky, naplnenie nádoby kondenzátu, chod protimrazovej ochrany, chod dobehu a nastavený stupeň otáčok ventilátora. Okrem toho je na skrinke zariadenia umiestnený aj displej, ktorý zobrazuje vnútornú hodnotu relatívnej vlhkosti v miestnosti. 

Pre komfortné uchopenie je odvlhčovač DHUM 30 E po stranách vybavený držadlami a pre ľahké presúvanie kolieska na spodku krabice.

Montáž jednotky - mobilné zariadenie určené na pravidelný prenos. Do elektrickej siete sa pripojuje pomocou vlastného kábla so zástrčkou. Treba dbať na správne umiestnenie, aby sacie a výtlačné otvory boli voľné, a teda aby bolo zaistené voľné prúdenie vzduchu okolo jednotky. Ak neplánujete premiestňovať zariadenie dlhšiu dobu, tak môžete pripojiť k zariadeniu hadicu (treba dokúpiť) cez ktorú bude prebytočný kondenzát odtekať do odpadu. V prípade hadice nepotrebujete kontrolovať stav naplnenia nádoby kondenzátu.

Regulácia otáčok slúži na nastavenie požadovanej relatívnej vlhkosti pri ktorej by mal odvlhčovač fungovať. Okrem toho je možné nastaviť aj trvalý chod bez ohľadu na okolitú vlhkosť alebo automatický režim. To znamená, že zariadenie vyhodnotí na základe vnútornej teploty doporučenú relatívnu vlhkosť.

Upozornenie - na hornej aj zadnej časti vysúšača nechajte dostatok voľného miesta, aby bola zabezpečená dostatočná cirkulácia vzduchu. Nepoužívajte rozdvojky ak nemusíte na zapojenie zariadenia do elektrickej siete. Sieťové napätie a prierez prívodového kábla musia zodpovedať hodnotám na typovom štítku. Problémy so zapojením alebo poškodeným káblom nechajte na odborníkov. 

Doplňujúce informácie k domácemu odvlhčovaču vzduchu Soler & Palau DHUM 30 E

 • Elektrické pripojenie - sieťová zástrčka do zásuvky,
 • Ventilátor jednotky sa dá prepínať vo dvoch výkonnostných stupňoch,
 • Hluk 46 dB(A) bol nameraný vo vzdialenosti 1,5 metra v osi sacej mriežky,
 • Pri naplnení nádoby na kondenzát sa odvlhčovač automaticky zastaví a rozsvieti sa signalizácia,
 • Pri prevádzke v miestnosti s teplotou nižšou ako 15 °C sa automaticky aktivuje protimrazová ochrana a rozsvieti sa jej signalizácia,
 • Nastavenie automatického dobehu 1-24 hodín, po uplynutí nastaveného času sa jednotka automaticky zastaví,
 • Kondenzačný výkon 30 [l/24 h] bol nameraný pri vnútornej teplote 30 °C a relatívnej vlhkosti 80%,
 • Filter sa dá ľahko čistiť,
 • Nádoba na kondenzát sa dá vyberať.

Vlastnosti

Funkcia proti zamŕzaniu Áno
Hlučnosť 46 dB(A)
Hmotnosť 18,5 kg
Objem vodnej nádrže 7 l
Odvlhčovací výkon 30 l/deň
Príkon 650 W
Rozmery 481x286x628 (VxŠxH) mm
Napájanie vnútorná jednotka 1~230 V
Prúd 3 A
Teplotný rozsah 5-32 °C

Na stiahnutie

 • Soler & Palau DHUM 12 E domáci odvlhčovač vzduchu - katalóg ( 54.69 KB) Stiahnuť
 • Soler & Palau DHUM 12 E domáci odvlhčovač vzduchu - návod ( 482.71 KB) Stiahnuť