Airbi GUARD čistička vzduchu | Dobrá Klíma

Airbi GUARD čistička vzduchu

Výrobca: Airbi
Zdieľať:

115,00 EUR

95,83 EUR bez DPH

Čistička vzduchu GUARD je skutočným ochrancom, ktorý váš domov bráni pred škodlivými časticami a látkami obsiahnutými vo vzduchu. Trojnásobný filtračný systém zahŕňa HEPA filter triedy H13 (odstráni až 99,95% všetkých baktérií, vírusov, peľov, prachu, roztočov a ďalších alergénov), vysoko efektívny uhlíkový filter (zachytáva plyny a pachy) a predfilter pre filtráciu najväčších nečistôt. Čistička GUARD tak zaistí čerstvý vzduch bez nečistôt pre vás a vašich blízkych.

Vybrať si môžete medzi chytrým automatickým a manuálnym režimom prevádzky. Automatický režim je veľmi praktický, pretože reguluje výkon (nízky, stredný, vysoký) podľa toho, ako veľmi je v okolí znečistený vzduch. Vy tak máte istotu, že nech sa doma deje čokoľvek, GUARD vždy pracuje na tom, aby bol vzduch v miestnosti čo najčistejší. Manuálny režim má dve rýchlosti a je vhodný predovšetkým pre kontinuálnu prevádzku po dlhšiu dobu. Napríklad pri varení je ideálny zapnúť vyššie otáčky, aby sa pachy z jedla neniesli do celého domu. Naopak v spálni počas spánku je ideálny nižší stály výkon tak, aby vás pri odpočinku nič nerušilo a mohli ste si užívať čistý a svieži vzduch aj v noci.

Veľmi užitočná je pri spánku aj funkcia časovača pre automatické vypnutie (2,4 alebo 8 hodín) alebo stmievateľný displej. Práve displej ponúka okrem tlačidiel a označenie zvoleného nastavenia tiež farebný LED panel, ktorý rýchlo a prehľadne informuje o kvalite vzduchu v miestnosti. Modrá farba značí dobrý vzduch, oranžová hlási zhoršené podmienky a červená informuje o veľmi znečistenom prostredí. Ak je zapnutý automatický režim, farba LED panelu zodpovedá aj rýchlosti ventilátora. GUARD bol navrhnutý tak, aby vám doma zaberal čo najmenej miesta. Je preto vhodný najmä do menších miestností s veľkosťou do 16 m2.

Proces čistenia vzduchu

  1. Predfilter - hlavnou úlohou tohto filtra je zachytiť veľké prachové častice a predĺžiť tak životnosť ďalších filtrov. Tento filter je možné vysávať.
  2. Filter s aktívnym uhlím - absorbuje rôzne pachy a plyny ako napr. Formaldehyd. Tento bezfarebný plyn so silným zápachom je často považovaný za najnebezpečnejšiu látku vnútri bytov pretože dráždi dýchacie cesty a oči a je silne karcinogénny.
  3. HEPA filter - zachytáva častice veľkosti 0,1 mikrometra s účinnosťou vyše 99,95%. Odstraňuje prach, pele, dym, zvieracie alergény alebo spóry húb.

Vlastnosti

Hlučnosť <55 dB(A)
Hmotnosť 2,0 kg
Max. vzduchový výkon 120 m³/h
Napätie 220-240/50 V/Hz
Príkon 23 W
Rozmery 388x195x195 (VxŠxH) mm
Veľkosť miestnosti < 30 m²
Nočný režim Nie
UV lampa Nie

Na stiahnutie

  • Airbi Guard čistička vzduchu - manuál (507.12 KB) Stiahnuť