Sálavé panely | Dobrá Klíma
Filtrovať

Sálavé panely

Sálavé panely sú estetickým a nadčasovým doplnkom. Sú preto vhodné, okrem bytov či rodinných domov aj do reprezentatívnych priestorov, hál či moderných kancelárií.

U sálavých panelov je teplo predávané predovšetkým infračerveným žiarením a z časti konvekčným spôsobom. Teplo z týchto panelov je veľmi príjemné a prirodzené a vďaka menšej hrúbke dosiek je akumulácia tepla nižšia.

Princípom vykurovania infračerveným žiarením je ohrievanie pevných predmetov v miestnosti, od ktorých sa teplo ďalej odráža do vzduchu. Lepšie sa tak zabezpečí rovnomernosť rozloženia tepla. Sálavé panely sa tak radia medzi úsporné typy kúrenia.

Ďalšími výhodami sú, že nevysušujú vzduch a nevíria prach.


Spoločnosť Fenix nám prináša hneď niekoľko typov sálavých panelov a to GR panely – sálavé sklenené panely, GR+ panely – sklenené panely s bezdrôtovou reguláciou a MR panely - mramorové a granitové panely.

GR panel je základný typ sklenených panelov. Tvorí ho sklenená doska s hrúbkou 12mm, vykurovací element, vratná tepelná poistka a prívodný vodič.
Panel je určený na pevnú inštaláciu na stenu s pripojením vodiča do inštalačnej krabice.

GR+ panel je štandardný sklenený panel, ktorý je ale navyše vybavený vstavaným bezdrôtovým prijímačom Watts pre väčší komfort.

GR panely sú dostupné v niekoľkých výkonoch a v 5 farebných prevedeniach : biela, žlto-zelená, čierna, červená a zrkadlo.

MR - Mramorové a granitové panely sú vyrobené z prírodného lešteného kameňa.

MR panely sú v ponuke v štyroch farebných variántoch a to Volakas, Verde, Madura a Kashmir. 
Vzhľadom k tomu, že sa jedná o prírodný materiál, môže dôjsť k odchýlkam vo farbe či štruktúre materiálu.

Sálavé panely Fenix je možné zavesiť buď na výšku či na šírku avšak výhradne vo zvislej polohe, teda na stenu.

Taktiež je možné dokúpiť príslušenstvo vyrábané priamo pre GR a MR panely ako napríklad držiak uterákov, bezdrôtový regulačný set Watts alebo podpery, pre prípad, že panely nie je možné zavesiť na stenu.

Vybranému filtru nevyhovuje žiaden produkt.