Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíteĎalšie informácie

Vetracie mriežky

Kvalitné klimatizácie a vzduchotechnika súvisia so spoločnou účinnosťou všetkých použitých komponentov (vonkajších, vnútorných i koncových distribučných elementov). Dôležité distribučné elementy sú aj vetracie mriežky a výustky, difúzory, či vetracie ventily. V našej ponuke nájdete 2 základné kategórie vetracích mriežok podľa smeru prúdenia vzduchu ich delíme na prívodné (difúzne) prvky, inštalovateľné do steny a odvodné vzduchové ventily, s možnosťou montáže do steny i na strop.

Pri výbere vetracej mriežky Vás bude zaujímať niekoľko vlastností, ako rozmery, resp. priemer potrubia (číslo uvedené v názve produktu označuje priemer potrubia, pre ktoré je tento model vhodný, napr. 100, 125, 160), a tiež jeho tvar (kruhový, štvorhranný). Dôležitý údaj je aj prietok vzduchu, ktorý súvisí napríklad s hlučnosťou, aj s intenzitou fúkania. Určite Vás budú zaujímať protipožiarne ochranné vlastnosti ventilačných koncových prvkoch a v neposlednom rade aj vzhľad a farba mriežky.

Značka Climecon ponúka štýlové dizajnové tvary a vo svojich kvalitných modeloch prívodových mriežok Clik 100 a 125 dokonca aj farebné prevedenia: biele, čierne, hnedé a kovové odtiene. Výroba modelov v rôznych farebných variáciách  mení pohľad na tento ventilačný prvok ako nutne nenápadný element. Vetracie mriežky sa môžu stať aj výstredným doplnkom miestnosti. Záleží na Vás, čo Vám viac vyhovuje.

čítať viac zbaliť