Mriežky a výustky | Dobrá Klíma

Vetracie mriežky

Kvalitné klimatizácie a vzduchotechnika súvisia so spoločnou účinnosťou všetkých použitých komponentov (vonkajších, vnútorných i koncových distribučných elementov). Dôležité distribučné elementy sú aj vetracie mriežky a výustky, difúzory, či vetracie ventily. V našej ponuke nájdete 2 základné kategórie vetracích mriežok podľa smeru prúdenia vzduchu ich delíme na prívodné (difúzne) prvky, inštalovateľné do steny a odvodné vzduchové ventily, s možnosťou montáže do steny i na strop.

Pri výbere vetracej mriežky Vás bude zaujímať niekoľko vlastností, ako rozmery, resp. priemer potrubia (číslo uvedené v názve produktu označuje priemer potrubia, pre ktoré je tento model vhodný, napr. 100, 125, 160), a tiež jeho tvar (kruhový, štvorhranný). Dôležitý údaj je aj prietok vzduchu, ktorý súvisí napríklad s hlučnosťou, aj s intenzitou fúkania. Určite Vás budú zaujímať protipožiarne ochranné vlastnosti ventilačných koncových prvkoch a v neposlednom rade aj vzhľad a farba mriežky.

Značka Climecon ponúka štýlové dizajnové tvary a vo svojich kvalitných modeloch prívodových mriežok Clik 100 a 125 dokonca aj farebné prevedenia: biele, čierne, hnedé a kovové odtiene. Výroba modelov v rôznych farebných variáciách  mení pohľad na tento ventilačný prvok ako nutne nenápadný element. Vetracie mriežky sa môžu stať aj výstredným doplnkom miestnosti. Záleží na Vás, čo Vám viac vyhovuje.